W MDK działają dwie pracownie: przy ul. Warszawskiej oraz Bema. W pierwszej odbywają się zajęcia sekcji modelarskiej oraz wokalnej – zajęcia z jazzu, rocka, gry na perkusji. Na Warszawskiej mieści się studio nagrań. Tu spotyka się również grupa teatralna i taneczna oraz plastyczna.

Przy ul. Bema, w drugiej pracowni domu kultury, odbywają się zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczno-rytmiczne, teatralne. Miłośnicy architektury mogą zapisać się do sekcji o tej nazwie, a chętni do nauki języka angielskiego i hiszpańskiego na zajęcia językowe. W pracowni nauczymy się także technik szybkiego uczenia się, a w sekcji dziennikarskiej zdobędziemy pierwsze szlify w tym zawodzie. W pracowni działa także Akademia Malucha oraz Kultura Żywego Słowa.

Mieć pomysł na siebie
„Z pomysłem na siebie…” jest mottem Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu prowadzonego przez Edytę Lichacz, dyrektora placówki. MDK organizuje także i aktywnie włącza się w konkursy, turnieje, wernisaże i wystawy prac artystów lokalnej społeczności. Imprezy te odbywają się w specjalnie w tym celu powstałej Galerii na Wyspie, która mieści się w budynku przy ul. Warszawskiej. Podczas ferii zimowych i wakacji podopieczni domu kultury mają okazję brać udział w wielu tematycznych, twórczych warsztatach. Zajęcia w roku szkolnym odbywają się pięć razy w tygodniu.

(MW / Fot. Pixabay/cc0)